Japonia

10 typów Pokémonów, które złapiesz w Japonii

Pokemon

Hej, znasz Pokémony? Takie kieszonkowe potworki, które cieszą miliardy osób na całym świecie od blisko 20 lat. Gry wideo, anime, mangi i wiele więcej – każdy znajdzie coś dla siebie. Japońska marka, która podbiła cały świat i jakby mogła, to pewnie i Marsa dałaby radę. Ale się nie da.

Jakiś czas temu wpadł mi do głowy pomysł spisania tych wszystkich zwierząt, które spotkasz właśnie w Japonii.
Żeby nie było za nudno, macie je w takiej Pokemonowej odsłonie!

Ok, do sedna. Kilka tygodni temu Internet z dużym entuzjazmem przyjął nowy projekt Niantic (Google) i Nintendo – Pokémon GO. Już od przyszłego roku każdy trener Pokémon na tym świecie nie będzie potrzebował Pikachu na ramieniu i Pokéballa przymocowanego do paska, by móc złapać kolejnego stworka.

Już niedługo wystarczy, że zainstalujesz na telefonie tę oto aplikację

Wszystko fajnie, w Japonii zrobiło się o tym głośno, w reszcie świata również niemałe poruszenie. Ale! Czy naprawdę jest ona niezbędna do tego, by móc złapać własnego Pokémona? Weźmy taką Japonię – lecisz do tego kraju na 3-tygodniową wycieczkę i pewnie nawet nie wiesz, że możesz tam złapać prawdziwe Poki.

No, prawie-że-prawdziwe.

Dlatego dzisiaj mam małą ściągawkę dla tych, którzy chcieliby zapolować na te Pokémony podczas swojego pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Ninetales
Ninetales
Shiba jest psem niezależnym, jednak lojalnym i przywiązanym do osób, które zdobędą jego zaufanie. Są bardzo zaborcze w stosunku do swoich zabawek, jedzenia i innych przedmiotów, które uznają za swoją własność.

Głowa tego przesympatycznego psa jest bardzo zgrabna. Uszy średniej wielkości prosto sterczą wychwytując najlżejszy dźwięk.

shibainu
Shiba Inu

140Kabuto_OS_anime_3
Kabuto
Składa się głównie z pary wielkich, czerwonych oczu, czterech żółtych, ostrych odnóży, oraz brązowej skorupy, która go chroni. Spod skorupy, prócz odnóży i oczów, nie widać nic poza czernią.

Zachowuje się jak żółw – jeśli zostanie wywrócony na plecy, bez pomocy nie da rady wstać. Żyją w licznych stado-grupach, w bardzo głębokich i mrocznych jaskiniach.

380353_028542ead3_o
Bathynomus

Gogoat_1074647
Gogoat
Czworonogi, parzystokopytny zwierz podobny do kozy i pokryty puszystym futrem. Na szyi ma grubą grzywę, która rozciąga się w dół kręgosłupa i kończy się krótkim ogonem. Futro na twarzy jest białe z puszystym futrem na brodzie.

Wierzch głowy jest ciemno brązowy i ma dwa długie, wijące się czarne rogi, które rozciągają się na plecach. Futro na nogach jest krótsze niż pozostała część ciała. Każda stopa kończy się kopytami o kolorze brązowo-pomarańczowym.

Lightmatter_japanese_serows
Serau kędzierzawy

pikachu
Pikachu
Swym wyglądem przypomina mysz lub królika o króciutkim, lśniącym futerku. Jego głowa jest duża w stosunku do reszty ciała. Przednie łapy są większe od tylnych, mają też większą liczbę palców.

Miły, słodki i jeszcze jaki cudny!

pika
Pika

emolga
Emolga
Ma gęstą sierść, puszysty ogon i biały brzuszek. Rozciągający się po bokach ciała między przednimi i tylnymi kończynami fałd skórny ułatwia jej wykonywanie dalekich skoków między odległymi drzewami.

Maksymalna długość lotu to około 50 m, lecz większość z nich osiąga skok na poziomie 20 m.

japanese-flying-squirrels
Japońska latająca wiewiórka

Masz swoje własne propozycje? Może ulubione zwierzę z tej części Azji? Śmiało pisz w komentarzu!
zigzagoon_pen_tool_test_thingy_by_drlinoone
Zigzagoon
Długość ciała tanuki, pokrytego brązową sierścią, wynosi od 45 do 60 cm. Zwierzę to jest często kojarzone poza Japonią z rosomakiem, borsukiem, szopem praczem lub kunopsem. Najbliższe prawdzie wydaje się zaliczenie tanuki do wschodnioazjatyckiego podgatunku jenota.

Ten przesłodki zwierzak z natury jest ciekawski, często pociera nosem o ziemię i szuka czegoś w różnych miejscach.

tanuki
Tanuki

Mankey_AG_anime
Mankey
Gatunek małpy wąskonosej z rodziny makakowatych. Żyje na Wyspach Japońskich, oprócz Hokkaido. Zwierzę znane jest ze swych zdolności uczenia się. Występuje w japońskiej mitologii, literaturze i sztuce.

Makak japoński jest przyjaznym i ciekawskim świata zwierzakiem, ale lepiej nie próbować go rozzłościć – jak wpadnie w szał, to nie zazdroszczę.

makak
Makak japoński

1893240-217ursaring
Ursaring
Niedźwiedź ten ma najsłabsze zęby ze wszystkich gatunków niedźwiedzi, skutkiem tego jest specyficzna dieta tego gatunku. Większość roku żywi się pokarmem roślinnym (owoce, pędy, korzonki), wyjątkiem jest jesień, wtedy w diecie niedźwiedzia himalajskiego przeważa pokarm mięsny.

Prowadzi życie samotnika i na nieszczęście bywa dość agresywny.

800px-Ursus_thibetanus_3_(Wroclaw_zoo)
Niedźwiedź himalajski

Kyogre
Kyogre
Największy przedstawiciel rekinów, łatwo rozpoznawalny po specyficznym ubarwieniu. Jest też największą znaną rybą – największy wiarygodnie zmierzony osobnik tego gatunku mierzył prawie 19 metrów długości, a jego waga potrafi niekiedy dobić prawie 14 ton!
Whale_shark_Georgia_aquarium
Rekin wielorybi

unfezant
Unfezant
Bażant japoński w przeszłości był gatunkiem bardzo popularnym, jednak nadmierne polowania zebrały swoje żniwo. Dlatego obecnie gatunek ten jest określany jako “niemalże” zagrożony. Z powodu jego małej populacji jest on narażony na wyginięcie.

Agresywny ptak ceniący sobie dużą prywatność (czyt. jest samotnikiem).

bazant
Bażant japoński
Tak, takich Pokémonów w swoim Pokédexie nie powstydziłby się nikt!
Zapisz się na newsletter!