Japonia

Pogotowie ślubne dla japońskich singielek

Slide3

Stosunki damsko-męskie w Japonii to od dłuższego czasu zupełnie inny świat. Społeczeństwo to od wielu lat boryka się z problemem małej ilości małżeństw, co negatywnie wpływa na sytuację demograficzną tego kraju. Jest to bardzo złożony problem, którego rozwiązanie jest niemalże niemożliwe.

PO CO KOMU MIŁOŚĆ?

Faceci do późna siedzą w pracy, potem udają się na karaoke i zakrapianą imprezę. Szybki sen i znów do roboty, zaczynając tym samym cały ten chory cykl od początku. To lekkie generalizowanie ma jednak swoje uzasadnienie, ponieważ w większości przypadków tak właśnie jest. W obecnej Japonii nie ma miejsca na miłość i wygląda na to, że prawie wszyscy się z tym pogodzili. Młody Japończyk wkraczając w dorosłe życie dostaje brutalnego kopniaka i trafia do kolejnego wyścigu szczurów.

Coraz więcej japońskich kobiet jest samotnych, niekoniecznie z własnej woli. Ich wymarzony facet nie może im poświęcić nawet 2 godzin dziennie, ponieważ wszystko inne jest ważniejsze. Niektóre wolą realizować się zawodowo – te z kolei dostają mocnego liścia w twarz, gdy kończą 40. urodziny i odkrywają, że nie mają z kim się związać. Wszyscy faceci są w pracy, w kafejce internetowej lub na imprezie. Przykre.

Jeżeli kobieta nie może pogodzić swoich ambicji zawodowych z życiem rodzinnym, to jest to bardzo smutna i nieszczęśliwa osoba.

PANNĄ MŁODĄ BYĆ

Z tego właśnie powodu biuro turystyczne Cerca Travel wpadło na pomysł, by zaoferować Japonkom pewną pomoc. Zapraszają na dwudniową przygodę, w ramach której każda z nich będzie odgrywać rolę panny młodej. Brzmi to naprawdę absurdalnie, ale co jeśli ma to sens?

e382a6e382a8e38387e382a3e383b3e382b0e381a9e3828ce38199

Zapewniają pełny serwis ślubny – przymiarkę sukni lub ślubnego kimono, wybór bukietu, ceremonialny make-up i całą resztę tego, przez co przechodzi prawdziwa panna młoda. Dodają do tego opłacony hotel na 2 dni, a po wszystkim wręczają wielki album ze zdjęciami na pamiątkę. Na chwilę obecną ponad 40 kobiet skorzystało z tej oferty, większość z nich to kobiety w przedziale 30-40 lat.

Wiele osób może mieć jakieś uprzedzenia do tego typu usług, ale właściwie co w tym złego? Kobiety mogą choć w części spełnić jedno ze swoich marzeń, a kto wie – może dzięki temu doświadczeniu zaczną inaczej patrzeć na ślub i znajdą sobie tego jedynego. Nigdy nie wiesz tego, co się wydarzy. A życie lubi płatać figle, oj lubi.

Nie zamierzam też patrzeć nikomu do portfela, co również zauważyłem w komentarzach na zagranicznych portalach. Jeżeli stać te panie na wydatek rzędu 12 tysięcy złotych za 2-dniową zabawę w pannę młodą, to czemu mam mieć z tym problem? Ich pieniądze, ich sprawa. Raczej na złe im to nie wyjdzie, niech więc korzystają i mają resztę gdzieś.

Mnie się ten pomysł podoba i mogę się założyć, że niedługo ktoś zaoferuje bliźniaczą wersję dla facetów – przecież zmarnowanie takiej okazji na udany biznes to grzech.

6837087470_a73cb5b3d4_k

Tak oto napisałem ja, męska szowinistyczna świnia.

Zapisz się na newsletter!


  • Masq

    W Japonii jest dużo samotnych kobiet? Na co czekać?!
    Trzeba JECHAĆ!