Korea

Znaczki pocztowe z Korei Północnej

Znaczki6

Hej, dzisiaj w kategorii koreańskiej gości Korea Północna, a konkretniej znaczki pocztowe z tego kraju, jakie udało mi się zdobyć. Odkupiłem je od osoby, która była na wycieczce w okolicach granicy ChRL i KRL-D i nabyła ten oto album w sklepie, który sprzedaje towary z Korei Północnej. Można w nim znaleźć znaczki przedstawiające zarówno militarny potencjał tego kraju, jak i spokojną sielankę obywateli socjalistycznego raju.

Fajnie jest mieć jakąkolwiek rzecz z tak odizolowanego i niedostępnego kraju. Nawet takie pierwsze lepsze znaczki pocztowe cieszą, a i nawet napawają swego rodzaju dumą. Bo ile osób w Polsce może się pochwalić takim albumem znaczków z Korei Północnej w nienaruszonym stanie?

Cały album jest naprawdę dobrze wydany, znaczki są dodatkowo schowane za przezroczystą folią, która chroni je przed ewentualnym ubrudzeniem bądź też uszkodzeniem.

Nie chcę popełnić tego samego błędu co we wpisie dotyczącym pięknych miejsc w Korei Południowej, dlatego dzisiaj zamiast zalewać Was toną zdjęć (które potrafią długo się ładować) po prostu we wpisie małą część zdjęć oraz dodatkowo umieszczę galerię z mojego konta na Flickr z całym albumem – dzięki czemu miliard zdjęć nie będzie się ładował w nieskończoność.

kolaz3

Znaczki4

Znaczki5

Album zdjęć na Flickr

Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa.

Zapisz się na newsletter!


 • Inspektor Ksawier

  halooo~

 • Saku

  Można to nabyć w jakis sposób wysyłkowo, czy trzeba być po to w samej Korei Północnej?
  Pozdrawiam

  • ja

   Napisz do jakiejś instytucji i dostaniesz zwrotnego maila.

  • Proponuję rozejrzeć się po serwisach aukcyjnych (ebay, allegro) oraz w różnego rodzaju sklepach internetowych ze znaczkami pocztowymi. Można znaleźć naprawdę ciekawe okazy.

 • 한반도

  Znaczki KRDL to piękny element światowej fiatelistyki. Głowną ich zaletą jest mała dostępność. Znaczki większości krajów przy odpowiednich funduszach można kupić ot tak – wszystkie w jednej transakcji. Poza tym, dość tandetne wzornictwo, niskiej jakości materiały i poruszana tematyka nadają paradoksalnie jeszcze więcej atrakcyjnosći. Cieszę się, że temat ten został wspomniany. Ja zbieram znaczki północnokoreańskie od 11 lat, mam prawie kompletną dekadę lat 60tych, 70tych, 80, część 50tych i 40tych i 90tych ( po 2000 roku nie ma sensu kupowac, ale o tym kiedy indziej). Wszystkie czyste/niekasowane, łącznie z wszytskimi blokami i arkuszami również w wersjach ciętych. Łącznie Kilkanaście tysięcy pozycji / kilkadziesiąt klaserów. Jesli ktoś również jest kolekcjonerem znaczków KRLD, proszę o odpowiedź.