Korea

Co zobaczyć w Korei Południowej?

Korea Południowa

Dzisiaj będzie mało tekstu, z racji tematu skupię się na zdjęciach. Oczywiście zaznaczam, że nigdy nie byłem w Korei Południowej. Lista czysto osobista, przedstawiać będzie ona tylko i wyłącznie miejsca, które dla mnie są piękne oraz ciekawe i kiedyś chcę je koniecznie zobaczyć. Takie marzenie, wiecie.

A więc bez zbędnego przedłużania przechodzimy do meritum. Korea Południowa przedstawia:

1. KOREAŃSKA STREFA ZDEMILITARYZOWANA

DMZ
Koreańska strefa zdemilitaryzowana od 1953 roku dzieli Półwysep Koreański na Koreę Północną oraz Południową. Warto wpaść i obejrzeć stronę północnokoreańską za pomocą lornetki. I przede wszystkim ujrzeć na własne oczy najniebezpieczniejszą granicę świata. Górne zdjęcie przedstawia widok ze strony Korei Północnej, dolne – Korei Południowej.

2. WYSPA JEJU

opisek
Południowokoreańska wyspa wulkaniczna wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Można tu odpocząć, pozwiedzać oraz zjeść lokalne (i nie tylko) pyszności. Do tego możliwość nurkowania U-Bootem -> podziwianie rafy koralowej i kolorowych rybek. Takie widoki połączone z odpoczynkiem to wspaniały pomysł na wypad do Korei.

3. DZIELNICA BUKCHON W SEULU

Bukchon
Miejsce to odkryłem całkowicie przypadkiem podczas buszowania w internecie i kupiło mnie z miejsca. Bukchon to dzielnica w Seulu pełna hanoków (한옥) – koreańskich tradycyjnych domów. W tym wypadku mamy do czynienia z domkami przekształconymi na hotele dla gości, urokliwe kawiarenki oraz restauracje. Gdy znudzi nam się rozmach i hałas centrum Seulu, wpadamy do Bukchon i rozkoszujemy się spokojem i ciszą. Zjemy, zostaniemy na noc, porobimy fotki. Jak dla mnie idealny pomysł, z pewnością tu zawitam.

Bukchon2

Ktoś wpada ze mną? Korea czeka 😉

4. PAŁAC Gyeongbokgung i okolice

Hyangwonjeong

Pawilon Hyangwonjeong i most Chwihyanggyo – po prostu cudo.

Gyeongbokgung to pałac znajdujący się w północnej części Seulu, który z pewnością kiedyś opiszę dokładniej w oddzielnym poście. Na cały kompleks zabytkowy składają się również przepiękne tereny przyzamkowe: jeziora, mosty, pawilony. Raj dla oczu i ciała – z chęcią bym się rozłożył wygodnie i godzinami podziwiał ten widok.

5. Festiwal Sakury w mieście Jinhae

Jinhae

Strumyk “Yeolwa” w mieście Jinhae

W portowym mieście Jinhae każdej wiosny odbywa się festiwal z okazji kwitnienia wiśni. Co roku w tym okresie miasto odwiedza około 2 mln turystów wabionych przepięknymi widokami tego miejsca. Jak tu pięknie…

6. Park narodowy Odaesan

Odaesan1
To jest chyba moja ulubiona pozycja z tej listy. Miejsce to odkryłem całkowicie przypadkowo oglądając wyjątkowo słaby dokument o Korei Południowej (Globe Trekker z Ianem Wrightem). Czemu jest takie genialne? Jest to park o powierzchni 304 km² pełen świątyń, zabytków i terenów leśnych. Bez problemu można wynająć na miejscu rowerek i jeździć po całej okolicy. Czy może być coś lepszego?

Odaesan2

Oglądając te zdjęcia wprost się rozpływam..

To tyle w części pierwszej, termin publikacji drugiej bliżej nieokreślony – nie mogę przecież tutaj ciągle spamować fotkami, bo posty by się wczytywały godzinami. Ale może szybciej wrzucę pocztówkę z innego kraju, może Japonia?

A Ty masz jakieś swoje ulubione miejsce w Korei Południowej, które masz zamiar odwiedzić?


Zdjęcia: Flickr

Zapisz się na newsletter!